Cep Telefonu Dinleme Cihazları

DİNLEME CİHAZLARI

 

 

casus-telefon-dinleme-modelleri

Ülkeler arası ilişkiler, bazen açıktan göründüğü gibi olmamaktadır. Her ne kadar ilişkiler elçilik ve dış işleri bakanlıklarınca yürütülse de, bazı ülkeler bununla yetinmemektedirler. Zaten hemen her ülke de bu işler için eğitilen ve görevlere salınan casuslar bulunmaktadır.

Bazı durulmada kontrol etme amaçlı bazı durumlarda niyet öğrenme amaçlı yapılan bu casusluk eylemleri, bazı durumlarda da tamamen düşmanca bir tavır nedeni ile takip edilmektedirler. Askeri ve politik bilgilerin peşinde olan casuslar o kadar profesyonelce çalışmaktadırlar ki, bilginin tam kaynağına inecek kadar kendilerini gizlemekte hatta o birim içinde görev dahi almaktadırlar.

İstihbarat konusunda çalışmayan ülke yok gibidir. Ne hikmetse en çok casusluk yapan ve bu kanunsuz işlemden kendine yarar sağlayan ülkeler, kendini Dünya ya dürüst olarak tanıtan ülkelerdir. Casusluk yolu ile istihbarat toplama da sınır tanımayan ülkelerin en çok kullandıkları yollardan biri de, bilgi alınmaya çalışılan ülkeden bilgi sızdırıcı insanları ayarlamaktır. Kendi ülkesinin çıkarlarını para karşılığında değişen insanlar her dönemde olmuştur. İçinde bulunduğumuz dönemde teknolojinin de ilerlemiş olması bazı ülkelerin bu teknolojiyi kendi çıkarına, kötü amaçlar için kullanmalarına olanak sağlamıştır. Özellikle casusların istihbaratta kullandıkları cep telefonu dinleme cihazlarıçok gelişmiş ve kullanımı da hızla artmıştır. İçeriden ayarlanan köstebekler kanalı ile kritik yerlere kolayca monte edilen bu cep telefonu dinleme cihazları bazen en önemli ülke sırlarının, geçmemesi gereken ülkelerin eline geçmesine sebep olmuştur.

Ülkeler arasındaki diyaloglarda bütün ülkeler masum rolü oynasalar da aslında hiç birisi de masum değildir. Hiçbir ülke başka bir ülkenin kendinden daha iyi imkânlara sahip olmasını istememektedir aslında. Birçok zaman gelişen ülkelerin önünü tıkamak amacı ile yapılan bu operasyonlar, ülkenin politikacılarını itibarsızlaştırma çabaları için de kullanılmaktadır. Her türlü yola başvuracak casusları yetiştiren ve kötü emelleri için kullanan bu ülkeler, gizlice yerleştirdikleri cep telefonu dinleme cihazları sayesinde de o ülkede iç karışıklık çıkarabilmekte ve devlet ile halkı dahi karşı karşıya getire bilmektedirler. Bu tür değişik sistemler kullanarak, sır sayılabilecek belge ve ses kayıtlarını elde eden ülkeler bu ele geçirdikleri bilgileri kirli emellerine ulaşmak için kullanmaktadırlar.

Dinleme cihazları, ortam, işyeri, eş, çocuk, sevgili casus yazılım ile dinleme sistemleri, çeşitli yazılım iphone, android, samsung, htc, nokia telefon ve cihazları ile yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://monitorminor.net
https://monitorminorturkiye.net
Kids Shield